آخرین اخبار : 

خوب ترین معالجه برای سرفه, شکلات می باشد!! (۲ عکس)

بهترین درمان برای سرفه, شکلات است!!

عکس شماره ۱ ⇩

عکس خوب ترین معالجه برای سرفه, شکلات است!!

شکلات فواید آرامبخشی دارد که التهاب و سوزش را تسکین میدهد.چسبناکی شکلات نسبت به شربت های سرفه متداول بیشتر است که سرفه را معالجه می کند و…

فواید کاکائو در معالجه سرفه

دفعه بعدی که سرفه کردید دست از جستجوی عسل و لیمو ترش برداشته و تکه ای شکلات بخورید. یک کارشناس تنفس و سرفه پیشرو مدعی می شود که در تحقیقات جدید ثابت شده خوردن شکلات موثرترین راهکار برای معالجه سرفه است.

پروفسور آلین موریس Professor Alyn Morice سرپرست بخش تحقیقات عروقی قلبی و مربوط به تنفس در دانشگاه ها و عضو موسسان اجلاس جهانی مطالعه درباره سرفه در نشریه دیلی میل عنوان نموده که: شکلات قادر می باشد سرفه را آرام کند. میدانم که این ادعا مثل فیلم موزیکال مری پاپینز تخیلی به چشم می آید ولی به عنوان یک پزشک مستقل که سالها زمانش را صرف تحقیقات در رابطه با مکانیسم سرفه کرده است قادر می باشد به شما اطمینان دهد که شواهدی که صاحب شده ام به استواری میوه و آجیل است.

موریس به یک مطالعه جدید در قاره اروپا در رابطه با داروهای ضد سرفه اشاره می دارد. بیمارانی که طبی جدید حاوی کاکائو گرفته بودند بهبود قابل توجهی در سرفه و بی خوابیشان در طول ۲ روز داشتند ( در مقایسه با افرادی که شربت سرفه استاندارد به کار برده بودند ).

حتی بهتر از آن: موریس می افزاید، این نخستین مطالعه ای نمی باشد که نمایان می کند شکلات قادر می باشد سرفه را آرام کند. دانشمندان در کالج امپریال شهر لندن متوجه شدند که تئوبرومین theobromine و آلکالوئید موجود در کاکائو بهتر از کدئین ( که یک عنصر مشترک در معالجه سرفه است ) سرفه را سرکوب میکند.

عکس شماره ۲ ⇩عکس خوب ترین معالجه برای سرفه, شکلات است!!

به چه دلیل شکلات تا این حد در آرام گرفتن سرفه اثرگذار است؟

دانشمندان مدعی می شوند که دلیل آن فواید تسکین دهنده کاکائو است که التهاب و سوزش را تسکین میدهد. اساسا چسبناکی کاکائو نسبت به شربت های سرفه متداول بیشتر است و ترمینالهای عصبی گلو را که سبب میل به سرفه میشوند بهتر کاور میدهد ( همین امر سبب اثر عسل و آبلیمو میشود البته نه به اندازه کافی ).

شکلات داغ نیز در معالجه سرفه اثرگذار است؟

موریس یادآوری می کند: “بااین حال آشامیدن شکلات داغ اثر شبیه ندارد ریرا کاکائو مدت وقت کافی در تماس با گلو برای پوشاندن آن قرار نمیگیرد. به آرامی مکیدن تکه ای شکلات شاید شما را از شر سرفه آسوده میکند اما به نظر من افزودن ترکیبات شکلات به سایر ترکیبات شربت سرفه اثر آن را بیشتر میکند . “

پس سری بعدی که سرفه تان گرفتن یکی از محصولات طبی جدید حاوی کاکائو که مجوز گرفته آماده کنید یا اینکه فقط کافیست تکه ای شکلات تلخ را به آرامی بخورید.

————————————-

تهیه شده توسط : سرافراز ث.

خواص خوراکی ها در بخش تغذیه و سلامت سایت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بهشت عدن اگر خواهی بیا با ما به میخانه
««« »»»
که از پای خمت روزی به حوض کوثر اندازیم

خوب ترین معالجه برای سرفه, شکلات می باشد!! (۲ عکس)

TT / 116 — TP / 26%

منبع مطلب : http://www.serze.com/%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%84%D8%AC%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF-2715215/
خوب ترین معالجه برای سرفه, شکلات می باشد!! (۲ عکس)

پورتال کامل تفریحی ، سرگرمی ، آموزشی و دانلود آهنگ و فیلم سرزه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *