آخرین اخبار : 

مرحوم هاشمی رفسنجانی سند افتخار حوزه های علمیه می باشد

آیت الله هاشمی رفسنجانی سند افتخار حوزه های علمیه است

سرپرست مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از موثرترین چهره های نظام جمهوری اسلامی بودند که کوششهای ایشان قبل و پس از انقلاب بخصوص زمان سازندگی و نو سازی کشور پس از نبرد را نمی شود از یاد برد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد فرخ فال در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، خلال تسلیت وفات مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به حضرت بقیه الله اعظم(عج)، رهبر انقلاب، مراجع عظام تقلید و ملت شهیدپرور ایران، اظهارداشت: این مجاهد خستگی ناپذیری عالم، مجاهد، مبارز و یاردیرین امام و رهبر انقلاب بودند که درمیان ملت غیور و شهید پرور ایران اسلامی و هم عرصه جهانی دارای یک شخصیت جامع نگر و همراه و همسو با انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب بودند.

مدیر حوزه علمیه قم اضافه کرد: این شخصیت برجسته نظام در جریان نهضت با عظمت انقلاب اسلامی یکی از موثرترین مهره های نظام و انقلاب اسلامی بودند که در تمام فراز و نشیب های فرایند انقلاب همیشه در جوار امام و دوشادوش رهبری به منظور تحقق اهداف امام و انقلاب واقع بودند.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر این که در طول تاریخ انقلاب اسلامی شخصیت آیت الله هاشمی یک شخصیت موثر و جدّی بوده می باشد، اظهارداشت: سرپرست فقید مجمع تشخیص مصلحت در زمان پاسداری مقدس به امر امام مسئولیت نبرد را متقبل شدند و کار را آن گونهای که مدنظر امام و نظام بود به شکل آبرومند به پایان رساندند.

سرپرست مجمع عمومی جامعه مدرسین اضافه کرد: پس از ارتحال امام هم آیتالله هاشمی با اینکه تمام جریانات شانه به شانه در جوار رهبر انقلاب در مباحث انقلاب وجود جدی داشت و از موثرترین چهره های نهضت و انقلاب بودند، اما معقتد بود که رهبری نظام اسلامی امروز باید توسط رهبر انقلاب اداره شود و ایشان همچون رهروی جاده ترسیم شده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را خواهند گذراند.

حجت الاسلام و المسلمین فرخ فال با تاکید بر این که ارتحال ایشان خلأ و درگیری ای را به وجود خواهد آورد، گفت: امید می باشد با وجود پر برکت نیروهای وفادار به انقلاب و نظام و ارزشهای اسلامی این خلا پر شود و به طور حتمن این چنین خواهد شد و اهداف امام و رهبر انقلاب و نظام اسلامی پابرجا خواهند.

وی تاکید کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه آفاق انقلاب جایگاه مؤثری را عهده دار بودند که امروز با کمبود وجود ایشان این مؤثری و کارآ بودن مشهود می باشد و این مجاهدت های در تاریخ انقلاب ثبت و ضبط خواهد شد.

استاد حوزه یاد آوری کرد: مردمان غیور ما پس از هشت سال پاسداری مقدس آن کوششهای قهرمانانه آیت الله هاشمی را در نو سازی و زیرساخت های کشور از یاد نمیبرد، آن زحمت ها و شکنجه هایی که در زمان ظلم شاهی متحمل شد تا اهداف انقلاب اسلامی تحقق پیدا کند را نمی شود از یاد برد.

مدیر حوزه علمیه قم اظهار کرد: آیتالله هاشمی در تاریخ انقلاب اسلامی به یاد ماندنی خواهد ماند و تلاش ها و مجاهدت های ایشان در نقطه به نقطه این انقلاب مملو و نمایان خواهد بود.

وی گفت: شخصیت علمی ایشان به گونه ای بود که هر مکانی حس تکلیف کردند قلم به دست گرفتند و به عنوان یک عالم برجسته وارد شدن یافتند و امروز شخصیت ایشان به عنوان سند پر افتخار این حوزه، به یاد ماندنی خواهد ماند.

پایان پیام ۳۱۳/۱۷

*همچنین می توانید برای مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنید*

گردآوری توسط: فیروز ح.

حوزه در بخش اخبار سایت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مرا مهر سیه چشمان ز سر بیرون نخواهد شد
««« »»»
قضای آسمان است این و دیگرگون نخواهد شد

مرحوم هاشمی رفسنجانی سند افتخار حوزه های علمیه می باشد

TT / 161 — TP / 29%

منبع مطلب : http://www.serze.com/%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%88%D9%85-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-2715211/
مرحوم هاشمی رفسنجانی سند افتخار حوزه های علمیه می باشد

پورتال کامل تفریحی ، سرگرمی ، آموزشی و دانلود آهنگ و فیلم سرزه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *