تا به امروز بسیاری از مدیران سایت ها، برای افزایش رتبه گوگل سایت به متخصصان سئو مراجعه کرده اند، این متخصصان مدعی هستند که با توجه به الگوریتم های گوگل، میتوانند پیج رنک این سایت ها را بالا ببرند و یا سایت مشتریان را در صفحات نخست گوگل قرار دهند.
همانطور که میدانید سیستم رتبه دهی گوگل، به طور منظم تغییر میکند، پس از سال ۲۰۱۳ دیگر رنکینگ سایت‌های اینترنتی توسط گوگل بروز نشد و در آوریل ۲۰۱۶ رنکینگ تمام سایت‌های اینترنتی صفر شد.

گوگل تا به امروز از برنامه جدید خود برای تغییر سیستم رتبه دهی به سایت‌های اینترنتی و یا استراتژی‌های موثر در بهینه‌سازی محتوای تولیدی در سایت‌های اینترنتی، هیچ خبری را منتشر نکرده بود. تا اینکه امروز اعلام کرد بنا دارد سرویس جدیدی برای رتبه‌دهی به سایت‌های اینترنتی را اجرایی کند که به تولیدکنندگان محتوای اورجینال و ارزشمند رتبه‌های بالاتری داده و همانند سایت الکسا اطلاعات جامع‌تری را به کاربر ارائه دهد.

هر چند تا به این لحظه اطلاعات دقیقی در رابطه با امکانات Google Home در دست نیست، با این حال می‌توان حدس زد رتبه‌بندی صورت گرفته توسط این سرویس در بالا آمدن رنک وب‌سایت‌ها در موتور جستجوگر گوگل نیز نقش مستقیمی ایفا کند. این خبر برای کسانی که درزمینه بازاریابی تولید محتوا فعالیت می‌کنند و یا صاحب سایت‌های اینترنتی هستند خبر بسیار مهمی است.